Twitter Hesabı Gizleme

Twitter Hesap Gizleme

Twitter hesap gizleme işlemi anlatılıyor.

Twitter Türkiye’de git gide popüler olan mikro blog servisi. Alexa verilerine göre Türkiye’nin en çok ziyaret edilen dokuzuncu sitesi olan Twitter gün geçtikçe daha çok aktif kullanıcı kazanmakta. Bu dev mecrada Twitter hesabınızdan paylaştıklarını herkesin görmesini istemeyebilirsiniz. Bu başlıkta sizlere Twitter hesabınızı nasıl gizleyebileceğinizi anlatacağız. Bu sayede Twitter hesabınız üzerinde paylaştıklarınıza sadece sizi takip etmesine izin verdiğiniz kullanıcılar erişebilecek.

Vakit kaybetmeden Twitter hesap gizleme işlemini anlatmaya başlayalım. Öncelikle “Ayarlar” sayfasına giriyoruz. Ayarlar sayfasını bulamayanlar için ekran görüntüsü aşağıdadır.

Twitter Hesap Gizleme

“Ayarlar” sayfasına girdikten sonra sol menüden “Gizlilik ve Güvenlik” bağlantısına tıklıyoruz. Bu sayfada bulunan “Gizlilik” başlığının altında bulunan “Tweet gizliliği: Tweetlerimi korumaya al” kutucuğunu işaretleyin ve alt kısımda bulunan “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine tıklayın. Twitter hesabı gizleme bu kadar basit. Konuyla ilgili sorunlarınızı aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizlere ulaştırabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Twitter Hesabı Gizleme için 13 cevap

 1. Irmak der ki:

  Twitter hesabımı kapatır mısınız?

 2. İsmail der ki:

  Hesabımı kapatır mısınız?

 3. Can Bey der ki:

  Twitter hesabımı Iphone üzerinden kullanıyorum. Şifremi unuttuğum için bilgisayarımdan açamıyorum. Telefondan hesabımı gizleyebilir miyim?

 4. Sinem Gümüş der ki:

  Merhaba, Iphone’ta güncellenen Twitter yüzünden mi Twitlerimi gizleyemiyorum? Yardımcı olabilir misiniz?

  • twitterhesap der ki:

   Merhaba Sinem Hanım,
   Twitter uygulamasından kaynaklanan bir sorun olmamalı. Herhangi bir masaüstü bilgisayardan denerseniz sizin için daha kolay olabilir.

 5. Burak der ki:

  Selamlar Sinem Hanım,
  Bilgisayarınızdan denemenize gerek yok, Safari’den Twitter’a giriş yaparak ayarlarınızdan gizleyebilirsiniz.

 6. Recep der ki:

  Twitter hesabımı kapatır mısınız? Çok acil, lütfen.

 7. Rıdvan der ki:

  Merhabalar, favorileri nasıl silebilirim?

 8. Fatma Sezer der ki:

  Üç tane Twitter hesabım var kapatır mısınız?

 9. Maside Demirer der ki:

  Twitter hesabımda bana dışarıdan video gönderilmesini istemiyorum. Gizlemek istiyorum ama sizin anlattıklarınızı yapamıyorum. Çünkü yazılar İngilizce… Yardımcı olur musunuz?

  • twitterhesap der ki:

   Merhaba Maside Demirer,
   Öncelikle herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Twitter.com’a girin. Kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmadan önce ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Dil” kısmından Türkçeyi seçin. Ardından hesabınıza giriş yapın ve anlattıklarımızı uygulayarak hesabınızı gizleyin. Hesabınızı gizledikten sonra https://twitter.com/settings/applications?lang=tr bu bağlantıya tıklayın ve hesabınıza erişimi olan uygulama varsa erişimi kaldırın. Ayrıca ek bir güvenlik önlemi olarak parolanızı yenileyin. Böylelikle sizden habersiz kimse hesabınızda herhangi birşey paylaşamaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir